Lubliniec – stacja dworca PKP

Ostatnie zdjęcie z cyklu „Selfie z pociągiem” w ramach wycieczki na Blog Conference w Poznaniu. Tutaj powrót. Godzina 20:39, czyli mniej więcej 30 minut po selfie z pociągiem w Kluczborku, słońce więc było trochę niżej. Prezentuję dwa zdjęcia ze stacji w Lublińcu.

Na pierwszym zdjęciu, gdzie aparat wyniosłem trochę ponad dach wagonu, widać stojący drugi pociąg z jakimś ładunkiem. Rozdzielczość aparatu pozwala zidentyfikować firmę Epore. Google mówi, że związani są z przemysłem energetycznym i budowlanym. Tajemniczy ładunek przechowywany jest w specyficznie wyglądających zbiornikach, które ułożone jeden obok drugiego sprawiają wrażenie jakby były kolejnymi modułami np. dżdżownicy. Nic tylko przerwać jedno ze złączeń i zobaczyć, czy moduły rozjadą się (czy popełzną) w obie strony. 😉 Tutaj mam selfie z moim ramieniem zniekształconym przez automatyczne złączenie.

Drugie zdjęcie postanowiłem zrobić ciut inaczej. Monopod oddaliłem trochę od boku wagonu kosztem wysokości na jakiej ostatecznie znalazł się aparat. Patrząc na to zdjęcie, korciło mnie, by dorysować sobie strzelbę. Przybrałem pozycję istnie myśliwską. Równocześnie, gdy Celinie krzyknąłem „już!”, aby zrobiła zdjęcie smartfonem, zauważyłem że aparat jeszcze delikatnie pływa w powietrzu. Dlatego zdjęcie nie jest brzytwa i można zauważyć lekką mgiełkę w obrazie w przedmiotach bardziej odległych. Sama moja osoba wyszła całkiem ostro.

W zdjęciach tych dosyć mocno podkręciłem nasycenie barw – w Lightroomie suwak był przy końcu skali. Było już dosyć szaro, a ja chciałem wyciągnąć jeszcze jakieś barwy z tego zachodu słońca.

Piwo? Towarzystwo w przedziale nam się wymieniło i jechaliśmy ze studentami. Wbrew pozorom nie wyciągnęli żadnego trunku – tylko spali, uczyli się, słuchali muzyki. Ciepło było, jak oni dawali radę bez piwa?! 😉 Temperatura w pociągu była już trochę niższa, ale moje piwo w plecaku nadal było za ciepłe. Pozostało mi zadowolenie się myślą o zimnym napoju bogów po ukończonej podróży (było ich nawet więcej, uff).

Wykorzystany sprzęt:

  • aparat sferyczny Panono
  • smartfon Samsung Galaxy S7
  • monopod
  • Celina 😉

Wykorzystane oprogramowanie:

  • Adobe Lightroom
  • ExifTool

Zobacz także panoramy z tej samej podróży: Dworzec PKP Kluczbork | Dworzec PKP Zabrze