Poczuj magię kina dzięki aplikacji Moon VR

Moon VR to aplikacja na okulary VR, dzięki której można oglądać dowolny film na dużym ekranie kinowym, a dokładniej to zasymulować taki widok. Aplikacja odtwarza filmy z pamięci smartfona i bezpośrednio z komputera – w tym ostatnim przypadku materiał jest streamowany (tzw. tryb AirPlay) poprzez sieć lokalną. Wtedy na komputerze należy zainstalować dodatkową aplikację, do której przeciągamy katalogi z filmami, jakie mają być dostępne dla aplikacji na telefonie.

moon vr aplikacja
Moon VR. Źródło: Oculus.com

W aplikacji można regulować wielkość wyświetlanego ekranu, czyli symulować siedzenie w pierwszym lub ostatnim rzędzie kina. Dodatkowo Moon VR potrafi odtwarzać filmy o polu widzenia 180°, pełne filmy sferyczne (360°) oraz filmy 3D.

Aplikacja jest prosta i funkcjonalna. Bez żadnych opłat dostępna jest na system Android (okulary typu Cardboard) i podsystem Oculus Gear VR (okulary Gear VR Samsunga). Zakładając okulary VR z użyciem Moon VR, można oglądać film w dowolnej pozycji, np. leżąc na łóżku z głową skierowaną w sufit. Możliwe jest to dzięki opcji reorientacji ekranu kinowego w wirtualnym świecie aplikacji.

Środowisko Samsung Gear VR posiada podobną aplikację (Samsung Video/Oculus Video), jednak nie pozwala ona streamować filmu z komputera na gogle VR.

Osobiście sprawdziłem działanie aplikacji i jestem z niej bardzo zadowolony. Tylko w jednym przypadku zdarzyło mi się, że film nie był odtwarzany płynnie. Również z napisami do filmów nie jest najlepiej. Aplikacja potrafi je odtwarzać, ale nie wszystkie. Miejmy nadzieję, że w najbliższej wersji zostanie to poprawione.

W wirtualnym świecie prezentowanym przez Moon VR niestety film możemy zobaczyć tylko sami. Jeśli więc ktoś chciałby doznawać wrażeń z oglądanego filmu razem z drugą osobą, musi wybrać się do prawdziwego kina.

Linki: